Wygląd: Cały topór jest doskonale wyważony. Ostrze wykonane jest ze srebra, lecz końcówka z rogu jednorożca (jest lekko zakręcona). Górna część trzonu wysadzona jest szlachetnymi kamieniami o czerwonej barwie.
Jeśli topór trzyma krasnoludzka dłoń, kamienie zaczynają świecić. Dolna część trzonu jest z Dębostworu, lecz drewno jest dodatkowo owinięte skórą jednorożca. Na dole jest czarna kula.
Jest wykonana z nieznanego materiału. W kuli znajdują się trzy kamienie: czerwony, niebieski i zielony. Jeśli w pobliżu są nieumarli, trolle lub wampiry czarna kula świeci słabym światłem. Jeśli niedaleko znajdują się bestie odporne na żelazo świeci się czerwony kamień. Niebieski kamień jarzy się gdy blisko są potwory latające lub żyjące w wodzie. Jeśli zaś błyska zielony kamień w niedalekiej odległości od ciebie są dzikie elfy, silne lub groźne zwierzęta lub dębostwory.
Historia: Podobno topór wykonany został przez krasnoludy, lecz tylko elfie ręce wykonały by połączenie srebra z rogiem jednorożca tak starannie. Ponoć sam Tempos wykonał czarną kulę z samego jądra ziemi, dlatego zawsze jest ciepłe.
Obrażenia: k6+2+2xSi
Wymagania: Si: min.3, W. bronią min. 2. Najlepiej jest używać skórzanychrękawic, by rozgrzane kamienie nie poparzyły Cię.
Położenie lub cena: Wybór Bajarza (zasada nr 1 „nnnn” – nigdy nic nie narzucaj!)
Jak na potężną, legendarną broń to trochę za słabe….Ja bym dał tak ze 2k6+2+2xSi. Ale i tak spoko są te kamienie szlachetne wykrywające wszelkie potwory/stwory/co tam jeszcze*
*niepotrzebne skreślić 🙂
Fajnie bybyło gdyby można wymiatać takimi kulami Ognia
Krasnoludem jestem…
I dobrze mi z tym…
Bo niespokojny,
Mam życia tryb!
Kocham toporki (a szczególnie TAKIE) ;}
Artykuł niezbyt mi się podoba. Jest znacznie za krótki. Opis broni legendarnej powinien być troszke dłuższy. Brakuje mi opowiadań związanych z bronią, do czego potrzebna taka wielka siła ? Mówisz, że ręce się poparzą a rękawice nie? Przedmiot wybitnie nie pasuje mi do Wiedźmina. Uważam także iż obrażenia są troche za duże! Niestety tylko 4 🙁